دکتر علی ربیعی

نگاهی نو در تفکرات مدیریتی

دکتر علی ربیعی

نگاهی نو در تفکرات مدیریتی

دکتر علی ربیعی
آخرین مطالب
نویسندگان

۳۹ مطلب توسط «sam» ثبت شده است

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۷ مرداد ۹۴ ، ۱۰:۴۸
sam

فاز دوم شیرخوارگاه و خانه فرزندان حضرت علی اصغر (ع) با حضور دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افتتاح شد.

دکتر علی ربیعی در حاشیه مراسم افتتاحیه فاز دوم شیرخوارگاه حضرت علی اصغر (ع) در جمع خبرنگاران با اشاره به ناتوانی برخی افراد نسبت به نگهداری فرزندانشان، اظهار کرد: شیرخوارگاه حضرت علی اصغر (ع) روزانه سه ورودی دارد که ما باید نیاز این کودکان را تأمین کنیم.
وزیر تعاون، کار و امور اجتماعی به نیازهای مددجویان اشاره کرد و افزود: کودکانی که در این مراکز هستند نیازهایی از جمله نیاز مالی، نیاز سرپناه، نیاز مراقبت و نیاز عاطفی دارند که نیاز عاطفی آنان برای بزرگ شدن بسیار اهمیت دارد.
وی با بیان اینکه برای خانواده‌های این کودکان سه تعریف انجام می شود، گفت: در درجه نخست باید خانواده کودک شناسایی شود و اگر نیاز به کمک مالی بود سازمان بهزیستی این کمک را به آنان برساند.
دکتر ربیعی ادامه داد: در مرحله بعدی اگر خانواده اصلی پیدا نشد می‌توان کودک را به فامیلی که با وی نسبت خوبی دارند تحویل داد و حمایت های مالی بهزیستی همچنان ادامه داشته باشد.
وزیر تعاون، کار و امور اجتماعی با انتقاد از مقررات سخت برای حامیان، عنوان کرد: اگر خانواده‌ای داوطلب نگهداری کودک بود باید مقررات را آسان کرد.
وی با تاکید بر مقررات‌زدایی عنوان کرد: برخی حامیان برای نگهداری از کودک چهار سال در نوبت بودند که این اصلا رضایت بخش نیست.
ربیعی خاطرنشان کرد: در برخی مراکز 50 درصد کودکان توانمند شده و به خانواده‌ها بازگردانده شده‌اند.

لزوم ایجاد مراکز کاریابی برای مددجویان
وزیر تعاون، کار و امور اجتماعی تأکید کرد: مددکاری در مرکز باید به مددکاری و مشاوره در خانه تبدیل شود که این امر نیازمند منابع انسانی جدی، و آموزش‌های جدید است.
وی در ارتباط با خدمت‌رسانی به معلولان، بیان کرد: اگر نگهداری از معلول در خانه صورت گیرد علاوه بر اینکه هزینه اقتصادی کمتری برای دولت دارد، نیاز عاطفی معلولان نیز تامین می‌شود.
دکتر ربیعی اضافه کرد: به منظور خدمت‌رسانی بهتر به معلولان لایحه حمایت از معلولان پیش‌بینی شده است که بتوان آنها را با بهترین شرایط در خانه نگهداری کرد.
وزیر تعاون، کار و امور اجتماعی با انتقاد از اینکه افراد در سنین 18 یا 20 سال بدون پناه در جامعه رها می‌شوند، بیان کرد: ما در جامعه برای بچه‌هایی که به سن بالا می رسند قصد ایجاد مراکز مشاوره‌ای و همچنین فراهم آوردن اشتغالزایی داریم.
وی با اشاره به اینکه رئیس جمهور توجه بسیاری به رسیدگی از کودکان بهزیستی دارند، اظهار کرد: در حال تلاش هستیم کودکان بهزیستی را برای ورود به سطح جامعه آماده می‌کنیم.
دکتر ربیعی عنوان کرد: باید شرایطی فراهم شود تا برای افرادی که امکان دانشگاه رفتن ندارند مراکز کاریابی خاص در نظر گرفته شود تا به راحتی وارد بازار کار شوند.
وزیر تعاون، کار و امور اجتماعی در ارتباط با تعاونی ها، خاطرنشان کرد: آموزش و احیای تعاونی‌ها در دستور کار قرار دارد تا بسیاری از تعاونی‌ها فعال شوند و وضعیت آنان بهبود پیدا کند.

گفتنی است، شروع ساخت این پروژه بهار سال 90 و پایان ساخت آن 15 شهریور 93 است و فاز دوم شیرخوارگاه با زیربنای یک‌هزار و 220 متر مربع و ظرفیت 70 نفر دارای 24 اتاق است.
خاطرنشان می‌شود، این پروژه با اعتبار 13 میلیارد ریال با مساعدت مالی شرکت ملی نفت ایران، وزارت کشور و خیرین خراسان رضوی به مرحله افتتاح رسید.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۶ مهر ۹۳ ، ۰۹:۰۹
sam

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با صدور پیامی درگذشت حسین پرتوی عکاس انقلاب را تسلیت گفت.
متن پیام بدین شرح است .
روایت انقلاب و پیروزی بر طاغوت و ثبت لحظه های شورآفرین در بهمن 57 ، حدیث خوشایندی از رسم دلدادگی است . آن روزها را همه به یاد دارند که چگونه در فضای خفقان انتشار یک خبر یا یک عکس می توانست سکوت سهمگین حاکم بر جامعه را بشکند و طنین پیروزی را روانه ایران کند و دلهای پریشان انقلابیون مسلمان را آکنده از شادی ،
همه به یاد دارند عکس بیعت نیروی هوایی ارتش با روح الله خمینی آخرین و البته مهلک ترین ضربه را بر پیکره نظام ستمشاهی وارد ساخت . تا آوار استبداد بر سر مستبد فرو ریزد . آن روز آن بیعت تاریخی را حسین پرتوی ثبت کرد و نام خود را به عنوان عکاس بزرگ انقلاب بر جریده تاریخ نگاشت .
تا اهالی روزگار پس از آزادی بدانند و ببینند که چگونه فرزندان ارتش انقلابی با خمینی کبیر بیعت کردند. امروز راوی آن عکس به دیار باقی شتافت . عکاس خبرنگاری که بدون تردید از دریچه دور بین زیباترین لحظه را دید و آن را چون پتکی بر اهالی استبداد فرو کوفت،  تا دنیا بداند انقلاب اسلامی ایران پیروز شده است . حسین پرتوی راوی صدیق انقلاب بود . عکاسی که رسالتش را در پیام رسانی به حد کمال رساند.
اینجانب به عنوان یک عضو جامعه بزرگ مطبوعاتی ایران درگذشت حسین پرتوی عکاس انقلاب را به خانواده محترم و تمامی همکاران مطبوعاتی تسلیت گفته از خداوند قادر سبحان برای آن مرحوم علو درجات آرزو دارم .
 یادش گرامی

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۱:۰۱
sam
دومین نشست شورای ساماندهی کودکان خیابانی در دولت تدبیر و امید به ریاست دکتر ربیعی وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.دکتر علی ربیعی در دومین جلسه شورای ساماندهی کودکان خیابانی گفت: ما قصد نداریم که صورت مساله را پاک کنیم و نه می خواهیم در این زمینه سیاه نمایی شود بلکه ما می خواهیم به سمت واقعی کردن موضوع حرکت کنیم .

 به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دکتر علی ربیعی در دومین جلسه شورای ساماندهی کودکان خیابانی گفت: ما قصد نداریم که صورت مساله را پاک کنیم و نه می خواهیم در این زمینه سیاه نمایی شود بلکه ما می خواهیم به سمت واقعی کردن موضوع حرکت کنیم وی با بیان این که مباحث مربوط به کودکان خیابانی از نظر روانی مسایلی را مطرح می کند ، تاکید کرد: تمایل دارم با استخراج نتایج خوبی از این جلسه، آن را برای دولت ارسال کنیم و می خواهم سیاست های آن را با جدیت پیگیری  کنم .

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۱ ارديبهشت ۹۳ ، ۰۸:۵۶
sam

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت : امیدواریم بتوانیم روح تغییر خواهی را در سال جدید در محیط کار دنبال کنیم و قدمهای اساسی در جهت تحقق عدالت اجتماعی برداریم .

 دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی  صبح امروز شنبه در دیدار نوروزی خود با کارکنان این وزارتخانه گفت: آیین های ایرانی و سنتی ما بسیار با ارزش هستند و چقدر این آیین ها نادیده گرفته شده اند و امروز کارکردهای آن را حس می کنیم. این کارکردها با فرهنگ دینی ما درآمیخته شده است .

وی افزود: نوروز یادآور خیلی از اتفاقات است ، اولین یادآوری نوروز برای ما تغییر است . البته نوروز دارای کارکردهایی نیز هست . یکی از کارکردهای اساسی  نوروز کدورت زدایی است . دیگر کارکرد نوروز گرفتن تصمیمات مهم است.
دکتر ربیعی تصریح کرد: از این فرصت نوروزی استفاده کرده و توصیه می کنم محیط کار را با روح انسانی و اخلاقی همچون گذشته عجین سازیم و با این روح بتوانیم به وظایف خود عمل کنیم .

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۶ فروردين ۹۳ ، ۱۱:۱۶
sam

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دستور رسیدگی به علت فوت دو کارگر زن در کارگاه تولیدی پوشاک خیابان جمهوری را صادر کرد.

دکتر علی ربیعی ،  معاون روابط کا ر این وزارت خانه را مامور کرد تا ضمن بررسی شرایط ایمن سازی محیط  کار کارگران به طور اخص علت فوت دو کارگر زن رسیدگی صورت گیرد. 

خاطر نشان می شود بازرسان اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان تهران در حال بررسی ابعاد حادثه هستند . 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۲ بهمن ۹۲ ، ۱۰:۰۹
sam

 کسی که کار بکند انگار در جبهه بدر و احد بوده است «کَالْمُتَشَحِّطِ بِدَمِهِ فِی سَبِیلِ‌الله یَوْمَ بَدْرٍ وَ أُحُد»

(بحارالانوار/ج75/ص281)یعنی جهاد کرده است.

کار، تلاش و خدمت در جهت تامین خانواده همچون جهاد در راه خدا با ارزش و ماندنی است و آنها که در حین خدمت راهی دیار باقی می شوند؛ بی شک اجر و مزدشان کمتر از شهادت نخواهد بود.

متاسفانه در پی حادثه غمینی که روز گذشته در یکی از کارگاه های خیاطی خیابان جمهوری تهران رخ داد؛ دو نفر از هموطنان عزیزمان جان خود را از دست دادند و جامعه کارگری کشور را به سوگ نشاندند.ضمن عرض تسلیت به خانواده های این عزیزان؛ از خداوند منان صبر و آسایش را برای ایشان خواستاریم و آمرزش و رحمت خاصه پرورگار را برای از دست رفتگان مسئلت داریم.

 بی شک مسئولین امر در خصوص دلیل آتش سوزی و به دنبال آن جان باختن این عزیزان؛ تحقیق و تفحص کرده و پاسخگو خواهند بود.

 امیدواریم با رعایت نکات و موارد ایمنی کار، از این پس دیگر شاهد چنین اتفاقاتی در کارگاه ها و تمامی مراکز جمعی میهن عزیرمان نباشیم.

(وبلاگ دکتر علی ربیعی)

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ دی ۹۲ ، ۰۹:۲۰
sam

امیدواریم به زودی بتوانیم سازمان تأمین‌اجتماعی را به عنوان سازمان پاک معرفی کنیم

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی هماهنگی و همدلی به وجود آمده در مجموعه مدیریتی تأمین‌اجتماعی را باعث افزایش امیدواری برای رفع مشکلات و ارتقاء‌ خدمت‌رسانی دانست و گفت: شرایط موجود تأمین‌اجتماعی بهترین وضعیت را برای موفقیت این سازمان به وجود آورده است و مجموعه مدیریتی فعلی این سازمان باید به بهترین نحو ممکن برای خدمت به بیمه‌شدگان و رفع مشکلات اقدام کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از مرکز روابط عمومی واطلاع رسانی وزارت تعاون ، کارورفاه اجتماعی ،دکتر علی ربیعی در جلسه مشترک اعضای هیأت‌مدیره و شورای معاونین سازمان تأمین‌اجتماعی با بیان اینکه نتیجه اقدامات انجام گرفته در دولت تدبیر و امید در ماه‌های آینده مشخص می‌شود، افزود: تحولات سازمان تأمین‌اجتماعی نیز ثمرات و نتایج مطلوبی به دنبال دارد که امیدواریم در آینده نزدیک شاهد افزایش رضایتمندی آحاد بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران عزیز از تأمین‌اجتماعی باشیم.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ دی ۹۲ ، ۰۷:۳۸
sam

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی هماهنگی و همدلی به وجود آمده در مجموعه مدیریتی تأمین‌اجتماعی را باعث افزایش امیدواری برای رفع مشکلات و ارتقاء‌ خدمت‌رسانی دانست و گفت: شرایط موجود تأمین‌اجتماعی بهترین وضعیت را برای موفقیت این سازمان به وجود آورده است و مجموعه مدیریتی فعلی این سازمان باید به بهترین نحو ممکن برای خدمت به بیمه‌شدگان و رفع مشکلات اقدام کند.

به گزارش مرکز روابط عمومی واطلاع رسانی وزارت تعاون ، کارورفاه اجتماعی دکتر علی ربیعی در جلسه مشترک اعضای هیأت‌مدیره و شورای معاونین سازمان تأمین‌اجتماعی با بیان اینکه نتیجه اقدامات انجام گرفته در دولت تدبیر و امید در ماه‌های آینده مشخص می‌شود، افزود: تحولات سازمان تأمین‌اجتماعی نیز ثمرات و نتایج مطلوبی به دنبال دارد که امیدواریم در آینده نزدیک شاهد افزایش رضایتمندی آحاد بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران عزیز از تأمین‌اجتماعی باشیم.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ دی ۹۲ ، ۰۹:۱۹
sam

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد: کاهش 20 درصدی هزینه بیمه تکمیلی بازنشستگان تأمین‌اجتماعی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در پی تصویب هیأت امنای سازمان تأمین اجتماعی، مقرر شد 20 درصد هزینه بیمه تکمیلی درمان بازنشستگان و مستمری‌بگیران توسط سازمان تأمین اجتماعی پرداخت شود.

دکتر علی ربیعی با اعلام این مطلب افزود: در جلسه هیأت امنا مقرر شد سازمان تأمین اجتماعی از محل منابع خود و با هدف کاهش هزینه‌های درمانی بازنشستگان و مستمری‌بگیران تحت‌پوشش این سازمان مبلغ 100 میلیارد تومان به این موضوع اختصاص دهد. وی افزود: این تصمیم موجب خواهد شد تا این افراد که عمدتاً جزو اقشار زحمتکش و کم‌درآمد جامعه هستند، بتوانند به راحتی نیازهای درمانی و بهداشتی خود را از طریق بیمه تکمیلی درمان تأمین کنند. وی اظهار داشت: همچنین شرکت بیمه‌گر آتیه‌سازان حافظ نیز در ارائه خدمات بیمه تکمیلی درمان به بازنشستگان و مستمری‌بگیران تحت پوشش تأمین اجتماعی 20 درصد تخفیف را لحاظ کرده است، زیرا در حال حاضر بیمه مرکزی برای بیمه تکمیلی درمان بازنشستگان نرخ 25 هزار و 400 تومان را اعلام کرده بود، اما شرکت بیمه‌گر مذکور با 20 درصد تخفیف و کمتر از نرخ معمول هر بازنشسته را با 20 هزار و 200 تومان تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار داده است.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۴ دی ۹۲ ، ۱۵:۲۰
sam